(56) 648 - 67 - 02
przedszkole@pm13.edu.torun.pl

Teatr Rodzinny

Teatr Rodzinny

Teatr Rodzinny działający w naszym przedszkolu od września 2013 roku jest eksperymentem artystyczno – edukacyjnym. Jego celem jest skupienie całych rodzin tj. rodziców, dziadków, cioci, wujka, przyjaciół jak również dzieci wokół wspólnego projektu – przedstawienia.

Poprzez zabawę wzmacniane są pozytywne relacje rodzinne, a także zawiązują się nowe przyjaźnie. Rodzice nie tylko obserwują, ale czynnie uczestniczą w procesie twórczego rozwoju swoich dzieci, a prezentowane spektakle są źródłem satysfakcji z dokonania czegoś wspólnymi siłami. Natomiast dla dzieci stwarza się niepowtarzalna okazja do spojrzenia na rodziców z zupełnie innej perspektywy.

To wielkie plusy zabawy w teatr. Dodajmy jeszcze taki argument, który jest dodatkiem, ale może stać się pomysłem na pozytywne zmiany. Chodzi o powrót do zapomnianych, dawnych pasji. Wielu z nas chodziło do szkół muzycznych, rysowało, śpiewało, komponowało piosenki, tańczyło, szyło itd. Życie, z różnych powodów, zmusiło nas do rezygnacji z tej części naszego „ja”.

Może teraz, jest dobry czas, aby wrócić do swoich marzeń… Przypomnieć siebie z dawnych lat: wyjąć notes z piosenkami, nuty z pudła, założyć nowe struny do gitary, przynieść z piwnicy maszynę do szycia i zaprojektować strój np. dla Królowej Śniegu, Kota w butach…

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele umiemy i jak wiele możemy z tego dać innym. Szkoda, aby nasze dzieci, nie znały nas z tej strony…

 

Rok 2020/2021

„Kopciuszek”

Rok 2018/2019

„Dziewczynka z zapałkami”

Rok 2017/2018

„O Lechu, Czechu i Rusie”

Rok 2015/2016

Interpretacja wierszy
„Opowieść wigilijna”

Rok 2014/2015

„Kopciuszek”

Rok 2013/2014

Interpretacja wierszy